Montaż fotowoltaiki w opolskim – co musisz wiedzieć

Jak uniezależnić się od rosnących cen prądu elektrycznego i wprowadzić znaczące oszczędności w domu lub firmie? Coraz większą popularność zyskuje w ostatnich latach fotowoltaika pozwalająca na pozyskiwanie prądu z promieni słonecznych w całkowicie darmowy i bezobsługowy sposób. Koszt inwestycji w fotowoltaikę dla wielu wydaje się zbyt wysoki, jeśli jednak przyjrzymy się tej kwestii nieco uważniej, okazuje się, że rozwiązanie to jest bardziej w naszym zasięgu niż nam się początkowo wydawało. Co musisz wiedzieć o kosztach zakupu i montażu fotowoltaiki i jakim firmom warto powierzyć realizację tego przedsięwzięcia?

Dotacje na fotowoltaikę w województwie opolskim

W ostatnich latach części do instalacji fotowoltaicznych znacząco potaniały, m.in. dzięki zniesieniu ceł na komponenty produkowane w Chinach. Mieszkańcy i firmy w województwie opolskim mają więc możliwość nie tylko tańszych zakupów, ale także zdobycia dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne w kilku działających w tej chwili programach.

Koszty kwalifikowane do maksymalnej kwoty 5 tys. złotych można dofinansować m.in. dzięki programowi „Mój Prąd”, uruchomionym w 2019 roku przez Rząd Polski. Nabór wniosków do niego trwa od września 2019 r. do wyczerpania zasobów finansowych, warto więc się pospieszyć ze składaniem odpowiednich dokumentów.

Środki finansowe na wymianę przestarzałych instalacji grzewczych i energetycznych przyznawane są także w ramach programu „Czyste Powietrze”. Aby zmniejszyć emisję szkodliwych gazów cieplarnianych do atmosfery, inwestorzy mogą uzyskać pieniądze na instalację paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła.

Rolnicy prowadzący swoje gospodarstwa w województwie opolskim mogą z kolei liczyć na dofinansowanie z programu „Agroenergia”. w jego ramach możliwe jest pozyskanie pożyczki do 100 procent kosztów kwalifikowanych lub dotacji do 40 procent kosztów kwalifikowanych na panele fotowoltaiczne, do wysokości 800 tysięcy zł.

Jaką firmę wybrać do zainstalowania fotowoltaiki?

Decydując się na inwestycję w systemy pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, wybierzmy do realizacji przedsięwzięcia sprawdzone firmy, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem i dobrymi opiniami dotychczasowych klientów. PGreen – działająca na terenie całej Polski firma wyspecjalizowała się od 2008 roku w sprzedaży wysokiej jakości części do instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła. Dzięki zdobytemu doświadczeniu możemy zaoferować naszym klientom kompleksową pomoc przy realizacji inwestycji w instalacje fotowoltaiczne: od pozyskania na nie dotacji, przez montaż i końcowe rozliczenia.

Sprawdź: Fotowoltalika opolskie Pgreen

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here