Jak dobrać pokrycie dachowe do budynku: krótki poradnik dla inwestora

0
684

Prace dekarskie są jednymi z najbardziej kluczowych etapów budowy nowego domu i modernizacji starszego budynku. Zadaniem pokrycia dachowego ma być ochrona przed gwałtownymi warunkami atmosferycznymi, nasłonecznieniem, ale i hałasem. Dach wieńczy konstrukcję domu i zapewnia mu pewną stabilizację, jest także elementem, który ma służyć długie lata; nikt bowiem nie myśli o corocznym remoncie poszycia dachowego. Stąd ważne, by poza odpowiednią technologią budowy, zwrócić szczególną uwagę na design dachu, tak by współgrał z innymi elementami domu, przede wszystkim z elewacją budynku, a przy tym odznaczał się wytrzymałością. Jak zatem dobrać pokrycie dachowe i komu zlecić prace dekarskie? Sprawdźmy.

Dachówka ceramiczna, blachodachówka, a może gont bitumiczny? Rozwiązania czekające na inwestora

Gonty bitumiczne, chociaż kuszą inwestora prostotą montażu i relatywnie niską ceną, wykazują jednak słabe właściwości izolacyjne. Dachówka bitumiczna, ze względu na swoją elastyczność jest dobrym materiałem na pokrycie skomplikowanych konstrukcji dachowych, a odpadami powstałymi po wycięciach można z powodzeniem przykrywać powierzchnie: inwestor nie pozostanie zatem z kilogramami niezużytego materiału. Z kolei blachodachówka, choć również jest stosunkowo tania i dobrze współgra z nowoczesnymi projektami domów nie sprawdzi się w przypadku dachów wielospadowych, ze względu na konieczność cięć, by dopasować materiał do konstrukcji poszycia.  Dachówka ceramiczna, chociaż najbardziej trwała i posiadająca najwięcej walorów estetycznych oraz izolacyjnych, jest najdroższym rozwiązaniem spośród wszystkich wymienionych. Sprawdzi się ona przy niemal każdym projekcie domu, po tradycyjne bryły, po nowoczesne inwestycje. Dobranie pokrycia warto oddać w ręce doradcy dekarskiego.

Komu zlecić budowę dachu?

Montaż pokrycia dachowego najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, z wieloletnim doświadczeniem dekarskim. Ze względów logistycznych dobrze, kiedy wybrany usługodawca świadczy usługi blisko miejsca zamieszkania klienta lub oferuje dojazd. Jeśli interesuje nas kompleksowe wykonanie dachu na terenie Warszawy warto skorzystać z oferty firmy https://www.dachkowalscy.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here