Jak dobrać podłogę do mebli?

Spójna aranżacja domu czy mieszkania to wyzwanie podczas urządzania wnętrz. Duże znaczenie mają wybrane kolory, nie tylko ścian, one często wpływają na pierwsze wrażenia. Odpowiednio dobrane tworzą intrygujące wnętrza, które na długo cieszą oczy użytkowników. Jak dobrać podłogę do mebli, by stworzyć efektowną aranżację? Tym zajmiemy się w dzisiejszym artykule.

Jak dobrać podłogę do mebli? Zasady.

Podstawowym sposobem łączenia kolorów jest kontrast pomiędzy nimi. Czyli łączenie np. jasnych mebli z  ciemną podłogą lub odwrotnie. Ten sposób daje większą pewność odpowiedniej kompozycji, tworząc przy tym dobrą bazę do przyszłych zmian. Łatwo w tym przypadku wybrać dodatki do wnętrza. Zastosowanie znajdą tu stonowane barwy jak i te bardziej jaskrawe.

Podczas urządzania wnętrza w większości styli bardzo ważny jest umiar. Niekorzystne może okazać się łączenie barw ciepłych z zimnymi. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na rodzaj usłojenia na meblach i podłodze. Zbliżone do siebie gatunki drewna wprowadzą harmonię w kompozycji wnętrza.

Jasne meble a kolor podłogi.

Nawiązując do powyżej opisanej zasady kontrastu łatwo wywnioskować, że do jasnych mebli najlepiej byłoby dobrać ciemną podłogę. Takie połączenie sprawdzi się w przestronnych i eleganckich wnętrzach. Dąb Costa lub Dąb Cordoba z kolekcji Expert to podłogi, które dobrze łączą się z jasnymi lub nawet białymi meblami. Dzięki temu łatwo uzyskać styl klasyczny lub tradycyjny.

Coraz bardziej ostatnio modne jest stosowanie zasady podobieństwa w odróżnieniu do kontrastu. Tutaj dobiera się jasne meble do jasnej podłogi. Łatwo dostrzec to w stylach skandynawskim, minimalistycznym czy nowoczesnym. Często ten zabieg stosuje się w niewielkich pomieszczeniach po to, aby optycznie je powiększyć, nadać lekkości. Ważne są tu dekoracje, które powinny składać się z kolorowych zasłon lub dywanów, aby przełamać jasną całość.

Białe meble lub te wykonane z jasnego drewna są wyznacznikiem stylu skandynawskiego. W tym przypadku doskonałym uzupełnieniem będą podłogi takie jak Dąb Barry z kolekcji Smart lub Dąb Syberyjski z kolekcji De Lux. Warto zastosować się do wskazówki, która mówi, że meble i podłoga mogą być od siebie o dwa tony jaśniejsze lub ciemniejsze.

Podłoga a ciemne meble

Do jasnej podłogi ciemne meble niemal zawsze pasują. Trudno znaleźć wyjątki od tej reguły, ponieważ zasada kontrastu sprawdza się tu doskonale. Dobrze jest nie zapominać o łączeniu barw zimnych z zimnymi, a ciepłych z ciepłymi. W stylu nowoczesnym ciemne i szare meble świetnie pasują do jasno-szarych podłóg, dla przykładu Dąb Vigo z kolekcji EXPERT oraz Dąb Polarny z kolekcji Smart.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here