Instalacje sprężonego powietrza

0
1295

Instalacje pneumatyczne, które znajdziemy bardzo często w zakładach produkcyjnych, pojazdach takich jak duże ciężarówki, czy też warsztatach, gdzie napędzają one narzędzia pneumatyczne, to bardzo częsty widok. Sprężone powietrze to gwarancja dużej siły i bezpieczeństwa podczas pracy z urządzeniami, które jest w ten sposób zasilane. To bezpieczeństwo związane jest z niskimi ciśnieniami roboczymi sprężonego powietrza, które w porównaniu do alternatywnych instalacji hydraulicznych jest o wiele niższe.

Urządzeniami, które wchodzą w skład całej instalacji są przewody, końcówki, złączki, filtry, zawory, a także siłowniki i inne urządzenia, które wykonują pracę przekształcając energię ze sprężonego powietrza na energię mechaniczną. Najważniejszą częścią całej instalacji stanowią kompresory powietrza, które generują ciśnienie w układzie. Każda sprężarka kompresor jest wyposażona w silnik napędzający zestaw sprężający występujący w formie tłoków lub śrub.

Silnik napędza układ tak długo, aż pojawi się w nim odpowiedni stopień sprężenia, po czym wyłącza się i załącza ponownie w momencie, gdy to ciśnienie robocze spadnie poniżej zadanej wartości. Poza układem sprężającym w każdej sprężarce występują filtry powietrza, które nie dopuszczają do pojawienia się wewnątrz niej żadnych zanieczyszczeń. Niektóre ze sprężarek wykorzystują dodatkowo olej do sparowania wnętrza układu, który miesza się ze sprężonym powietrzem. Aby później go od niego oddzielić, sprężarka musi wykorzystać wbudowany w nią separator oleju. Mają go najbardziej zaawansowane urządzenia o dużej wydajności.

Oferta sprężarek różnego typu, oraz części do nich jest bardzo zróżnicowana. Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia oferty na sprężarki ze sklepu barracuda.sklep.pl gdzie występuje bardzo bogata baza części do nich. Zwłaszcza w zakładach przemysłowych powinniśmy posiadać części do sprężarek na zapas, aby w każdej chwili, na wypadek awarii nie odczuwać zbytnio przestoju produkcyjnego i móc jak najszybciej naprawić swój sprzęt.

Źródło: https://barracuda.sklep.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here