Gruntoemalia na rdzę

Rdza to sygnał, że metalowy element nie został poprawnie zabezpieczony przed działaniem czynników zewnętrznych. Gdy się pojawi, należy działać jak najszybciej – w przeciwnym razie materiał będzie sukcesywnie niszczał. Najłatwiejszym sposobem na poradzenie sobie z problemem jest zastosowanie gruntoemalii. Pojawia się pytanie: jaki produkt wybrać?

Czym jest gruntoemalia na rdzę?

Niezabezpieczony w żaden sposób metal wystawiony na działanie czynników atmosferycznych lub wilgoci bardzo szybko koroduje. Dlatego jego malowanie jest konieczne. Zastosowane środki nie zawsze są jednak wystarczająco skuteczne lub wystarczająco trwałe. Gdy pojawi się rdza, koniecznie trzeba ją ponownie zamalować. Należy jednak użyć do tego odpowiedniego środka – w przeciwnym razie korozja nadal będzie postępować. Musi to być preparat o właściwościach powstrzymujących niszczenie metalu. Najczęściej stosuje się specjalny grunt, a dopiero później emalię w wybranym kolorze. Sprawdź farby renomowanego producenta: https://polifarb.lodz.pl/

Gruntoemalia to środek łączący cechy obu tych produktów nazywany inaczej bezpodkładową emalią na rdzę. Tego typu produkty znacząco ułatwiają proces zabezpieczania metalu, ponieważ są wygodniejsze w użyciu. Wystarczy pomalować powierzchnię jednokrotnie, by była zabezpieczona. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych środków.

Bezpodkładowa farba na rdzę – zalety i wady

Malowanie rdzy gruntoemalią jest bez wątpienia najwygodniejszym rozwiązaniem. Dzięki produktom tego typu każdy może przeprowadzić wymagane prace konserwacyjne. Łatwość zastosowania to obok możliwości uzyskania natychmiastowych rezultatów jedna z jej największych zalet. Wystarczy jedynie uprzednio oczyścić powierzchnię z rdzy. Należy wiedzieć, że niskiej jakości produkty tego typu mogą mieć nieco krótszy okres ochrony. Zdarza się, że elementy metalowe pomalowane gruntoemaliami rdzewieją szybciej niż te zabezpieczone kilkoma odrębnymi produktami. Dobra farba na rdzę typu „wszystko w jednym” nie powinna jednak stwarzać tego typu problemów. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego środka.

Bezpodkładowa farba na rdzę

Gruntoemalia nazywana również bezpodkładową farbą na rdzę jest bardzo wygodna w użytkowaniu, ponieważ można ją nakładać bezpośrednio na zardzewiały metal.

Najlepsza farba na rdzę – jak wybrać?

Dobra farba na rdzę to przede wszystkim taka, która zapewnia długotrwałą ochronę. Tego typu produkty bez problemu można znaleźć wśród gruntoemalii. Należy stawiać na środki, które tworzą na malowanych powierzchniach trwałe i szczelne powłoki, ponieważ rdza powstaje w wyniku reakcji chemicznej wywołanej przez otoczenie.

Najlepsza farba na rdzę powinna więc:

  • być odporna na działanie wszelkich czynników atmosferycznych – zmiennych temperatur, opadów, promieniowania UV;
  • tworzyć elastyczną powłokę – dzięki temu farba się nie łuszczy;
  • wykazywać wysoką odporność na zarysowania i uderzenia;
  • być przyczepna.

To cechy, które zapewniają komfortowe użytkowanie i optymalne efekty. Szukasz produktów, które spełniają te kryteria? Zwróć uwagę na ofertę firmy Polifarb Łódź. Gruntoemalia LOWICYN-tixo to grubopowłokowa farba poliwinylowa, która nadaje się do zabezpieczania m.in. dachów, rynien, parapetów, ogrodzeń, wiaduktów, mostów, elementów maszyn i urządzeń oraz rozmaitych konstrukcji. Bardzo ciekawym środkiem jest też gruntoemalia STAL-KOR, którą można nakładać nawet na niedoczyszczone z korozji powierzchnie. Oznacza to, że mozolne usuwanie rdzy ze stali czy żeliwa nie jest wymagane w celu ich trwałego zabezpieczenia.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here