Eleganckie misy szklane – jak je wykorzystać?

0
710

Aranżując pomieszczenie bądź salę w restauracji trzeba pamiętać, że im bardziej subtelne i eleganckie dekoracje, tym lepiej. Nie potrzeba bogatych, srebrnych czy złotych ozdób. Warto wybierać klasyczne rozwiązania, które dopasowane są do wielu sytuacji. Przykładem takiego uniwersalnego dodatku są misy szklane. Pomysłów na wykorzystanie tego produktu jest wiele, a wszystko zależy od własnych upodobań oraz okazji, z której korzysta się z takich dodatków.

Jaką funkcję spełniają misy szklane?

Jak wspomniano wcześniej, misy szklane, takie jak np. https://alleglass.pl/pl/c/Misy-Szklane/30 są uniwersalną dekoracją, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Najczęściej stosuje się je do przechowywania oraz eksponowania żywności. Można w nich umieścić słodkości, na przykład ciastka czy cukierki, ale także owoce, sery czy inne przekąski. Nierzadko wykorzystywane są salaterki szklane, które, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do serwowania sałatek. Tak podane jedzenie z pewnością prezentuje się na stołach o wiele atrakcyjniej i zachęca do skosztowania. Ponadto, misy pełnią funkcję dekoracyjną – wystarczy wyłożyć je ozdobnymi kamykami, świecami bądź kwiatami. Wszystko zależy od naszej kreatywności i gustu. Wówczas misy szklane ustawiać można pomiędzy talerzami z jedzeniem na stołach w restauracjach bądź w salach bankietowych. Tego typu szklane produkty to również świetna baza do stworzenia kompozycji florystycznej, na przykład z niewielkich rozmiarów kaktusów bądź do popularnych ostatnio lasach w szkle.

Misa szklana to produkt wykonany najczęściej na bazie koła, ale zdarzają się też takie przypominające kształt muszli bądź dyni. Duża pojemność, różnorodne wykorzystanie oraz wytrzymałe i odporne na uszkodzenia szkło to największe atuty tych dekoracji.

Szkło dekoracyjne

Misy szklane różnią się wymiarami, dzięki czemu łatwiej jest je dopasować do aranżacji stołu czy to w domu, czy na większej sali. Średnice takich naczyń zaczynają się od kilkunastu centymetrów, a kończą się nawet na 30 cm. W sprzedaży dostępne są zestawy, na przykład trzy misy o różnych wysokościach, które fantastycznie prezentować się będą na stole. Poza tym można zdecydować się na zakup pojedynczego produktu, który z łatwością dopasuje się do innych elementów dekoracyjnych, ze względu na swój klasyczny wygląd.

Na nóżce lub płaska, otwarta lub zamykana, wysoka lub niska – wybór mis szklanych dostępnych na rynku jest naprawdę szeroki. Wystarczy tylko wcześniej przemyśleć, do czego chce się wykorzystać te naczynia, aby mieć pewność, że przy zakupie podjęło się dobrą decyzję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here