Eco Bubble – pralka dla oszczędnych

Producenci sprzętów AGD prześcigają się w proponowaniu coraz to nowszych technologii mających ułatwić nam życie codzienne. Jednym z zajęć, które bywa problematyczne i pochłania sporo energii, jest pranie. Oczywiście pralki w dużej mierze nas wyręczają i większość tkanin nie sprawia kłopotów. Co innego, gdy chodzi o delikatne ubrania, które trzeba prać w niskich temperaturach, a które czasem są dość mocno zabrudzone. Pewnym rozwiązaniem jest technologia Eco Bubble. Pralka z taką funkcją może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Czym jest Eco Bubble w pralkach?

Na początek warto dowiedzieć się, czym właściwie jest ta technologia. Jest dostępna na rynku od kilku ładnych lat i zyskuje popularność. Eco Bubble – pralka z tą funkcją umożliwia pranie bąbelkowe i jest wyposażona w specjalny generator bąbelków. Ich obecność powoduje, że powietrze, woda i detergenty lepiej się przenikają, a przez to pozwalają osiągać lepsze efekty prania, aktywując składniki proszku już od pierwszych chwil cyklu. Co ciekawe, system Eco Bubble pozwala na skuteczne usuwanie zabrudzeń już w temperaturze 15 st. C. Przekłada się to nie tylko na lepsze efekty prania, ale też na mniejsze zużycie wody oraz energii. Stąd też określenie „eco” wskazujące na ekologiczne walory tego rozwiązania. Tlen, którego dostarczają generowane przez pralkę bąbelki, powoduje, że detergenty szybciej uwalniają składniki aktywne, a przez to nie ma konieczności dodawania do prania ich większej ilości.

Jakie zalety ma Eco Bubble pralka?

Cena jest jedną z cech, które rzucają się w oczy, gdy w grę wchodzi technologia Eco Bubble. Pralka tego typu jest przeciętnie nieco droższa od klasycznych odpowiedników, ale też ma sporo zalet, których tamtym brak. Co prawda sam zakup wyciągnie z naszej kieszeni więcej pieniędzy, ale już eksploatacja będzie znacznie tańsza niż w przypadku tradycyjnych modeli. Na niemałą oszczędność energii w przyszłości przełoży się możliwość prania w bardzo niskich temperaturach. Poza tym wydamy mniej na detergenty, a nasze ubrania na dłużej zachowają swój pierwotny wygląd. Niewątpliwą zaletą systemu Eco Bubble jest też zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Warto rozważyć zakup takiej pralki chociażby wtedy, kiedy urządzamy się w nowym mieszkaniu, lub stary sprzęt zdążył już odmówić posłuszeństwa. Ważnym plusem jest również fakt, że takich modeli jest coraz więcej. To ułatwia dobór odpowiedniej pralki do każdego mieszkania pod względem gabarytów, ale też daje możliwość zabudowy albo ustawienia swobodnie w dowolnym miejscu w kuchni lub łazience czy pralni. Dla niektórych powyższe cechy są kluczowe, dodatkiem zaś jest samo Eco Bubble. Pralka tego typu jednak może być użytkowana dokładnie tak samo jak każda inna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here