drut kolczasty

Zapewne wielu z nas drut kolczasty kojarzy się jednoznacznie i raczej ponuro z czasami zawieruchy wojennej oraz tragedii, jakie działy się w tamtych czasach w  budynkach, których murów strzegły takie właśnie elementy konstrukcyjne ogrodzeń. I chociaż sama historia jest jednoznaczna oraz daje ogromne pole do popisu wyobraźni, to jednak w samych konstrukcjach oraz  w skuteczności takiego rozwiązania zmieniło się niewiele.

Od lat tak samo uniwersalny

Ciężko, żeby drut kolczasty nabrał jakiegoś  innego znaczenia czy spełniał inne funkcje niż dotychczasowe. Dzisiaj oczywiście najczęściej również stosowany jest w ochronie mienia przed nieproszonymi gośćmi, czasem stosowany jest również do zabezpieczenia terenu o ścisłym, strategicznym znaczeniu, na przykład tereny wojskowe. Jako element ogrodzenia drut kolczasty stosowany jest także w zabezpieczeniu terenu wokół wielkoformatowych zakładów przemysłowych zlokalizowanych najczęściej na mniej zaludnionych terenach, zwykle poza miastem, gdzie narażone są na częstsze wizyty nieproszonych osobników. W dalszym ciągu także wojsko bardzo często wykorzystuje drut kolczasty do wykonywania zasieków czy ochrony danego terenu oraz zabezpieczania go przed wrogiem. Od lat wykorzystywany jest w podobny sposób i jego rola nie zmieniła się wcale – poza jedną, dodatkową funkcją, jaką zyskał przez ten czas, związaną z kwestiami… estetycznymi.

drut kolczasty

Drut kolczasty jako ozdoba

Być może niektórym wyda się nawet nieco niedorzeczne, aby drut kolczasty stanowił element dekoracyjny, ponieważ w swej specyfice jest raczej materiałem ochronnym, mającym zabezpieczać raczej niż ozdabiać. Nowatorstwo w aranżacjach architektonicznych oraz ogrodowych nie zna jednak granic i właśnie z tego względu coraz chętniej wykonywane są elementy ozdobne właśnie  z drutu kolczastego. Ta niecodzienna ozdoba najczęściej stosowana jest do wydzielania rabatek w ogrodzie, stanowiąc jednocześnie rodzaj artystycznej instalacji. Na tym nie koniec, ponieważ poza funkcją dekoratorska w ogrodzie służy przeciwko wydziobywaniu przez ptaki nasion z zasianej ziemi. Jak widać, zastosowania tego niepozornego elementu nawet w dzisiejszych, nowoczesnych czasach zupełnie nie brakuje. Jego cena będzie zależała przede wszystkim od tego, czy jest ocynkowany, a więc nierdzewny, czy jest zwykły oraz od jego grubości. Najlepszych ofert należy szukać w Internecie, na stronach producentów. To tam możesz liczyć zawsze na najatrakcyjniejsze ceny i propozycje.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here