Drewniano - synonim trwałości i prestiżu

Drewno jest materiałem cenionym i wykorzystywanym w aranżacji i budownictwie od wieków.Jego trwałość , naturalne pochodzenie i szlachetny wygląd spowodowały, że drewno jest doceniane także obecnie.

Wykorzystywane w aranżacji wnętrz, produkcji mebli, tworzeniu architektury ogrodowej – drewno wyraża dobry gust gospodarzy i ich troskę o środowisko.

Dlaczego więc warto jest wykorzystać drewno w aranżacji najbliższego otoczenia?

Staramy się przekonać Państwa w poniższym artykule.

Naturalny i ekologiczny materiał

Drewno jest tworzywem przyjaznym dla środowiska, pochodzące z specjalnie w tym celu zakładanych upraw, jego wycinka nie powoduje zagrożenia dla środowiska. Przy produkcji i obróbce drewna nie powstają szkodliwe substancje, podobnie jak w trakcie użytkowania mebli drewnianych, podłóg, boazerii czy nawet mieszkania w drewnianym domu, drewno nie produkuje do otoczenia niebezpiecznych substancji. Dlatego może być wykorzystywane do aranżacji przestrzeni, z której będą korzystać szczególnie wrażliwi użytkownicy – małe dzieci, osoby starsze, chore, alergicy. Zauważono także, że ten naturalny materiał wpływa na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu gdzie został zastosowany np. jako drewniana podłoga lub boazeria. Drewno nawilża powietrze i oczyszcza je.

Dodatkową zaletą tego ekologicznego materiału jest jego łatwy recykling – drewno rozkłada się na drodze naturalnej, biologicznej korozji. Efektem powstającym z tego rozkładu jest próchno, które tworzy masę biologiczną. Wszystko dzieje się stosunkowo szybko, w porównaniu do sztucznych tworzyw, i bez szkody dla środowiska.

Wyjątkowy wygląd

Każdy drewniany element – deska czy belka – ma swój niepowtarzalny wygląd, który zawdzięcza naturalnej budowie drewna. Widoczne słoje, sęki, i nawet pewne niedoskonałości powodują, że jest to materiał nieszablonowy i unikatowy, dlatego każdy produkt, który z niego powstanie, jest jedyny i niepowtarzalny. Jeżeli więc poszukujemy wyjątkowego produktu, jakiego nie będzie miał nikt inny, drewno jest do tego idealne.

Decydując się wykorzystanie w aranżacji przestrzeni elementów z drewna, mamy możliwość dostosowania go do naszego indywidualnego projektu. Drewniane elementy możemy wykończyć stosując lakier, olej lub bejcę w wybranym kolorze czy odcieniu. Możemy zastosować na nim zabiegi postarzania, pobielania czy nadania szczególnego połysku, dzięki czemu uzyskamy niepowtarzalny, spersonalizowany wręcz efekt końcowy. Dlatego drewno jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającego miłośnika aranżacji wnętrz.

Ponadczasowa trwałość

Elementy drewniane charakteryzują się dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne czy uszkodzenia mechaniczne. Poszczególne parametry zależą oczywiście od gatunku, drewna, jednak jest to jeden z trwalszych, naturalnych materiałów. Obecna technologia pozwala nam dodatkowo jeszcze podwyższać jego odporność, poprzez stosowanie odpowiednich zabiegów impregnacji. Dzięki temu drewno ma zdolność opierania się naturalnej korozji i rozkładowi, nie poddaje się tak łatwo negatywnym wpływom środowiska zewnętrznego, takim jak wilgoć, niskie czy wysokie temperatury czy promieniowanie słoneczne. Dlatego konstrukcje drewniane są chętnie wykorzystywane w aranżacjach ogrodów, gdzie ładnie komponują się z otoczeniem.

Cenną cecha drewna jest możliwość jego renowacji. Dzięki temu, że możemy odnawiać elementy wykonane z drewna, co kilka lat możemy cieszyć się meblami, parkietami czy innymi elementami wykonanymi z drewna, które wyglądają jak nowe. W przypadku płyt wiórowych, okleiny, paneli innych imitacji drewna, nie ma takiej możliwości, dlatego gdy dojdzie do zniszczenia jakiegoś produktu lub tylko jego elementu, musimy go wymienić w całości,  nie mamy możliwości jego renowacji. Drewno natomiast nadaje się do tego idealnie.

Łatwa obróbka

Łatwa obróbka to kolejna cecha, która powoduje że drewno jest tak chętnie wykorzystywanym materiałem. Praca z drewnem jest stosunkowo łatwiejsza niż z innymi tworzywami, drewno poddaje się naszej obróbce, montaż poszczególnych elementów czy połączenie ich ze sobą nie sprawia dużych  trudności.

Drewno jest synonimem trwałości i prestiżu, wprowadza dotoczenia przyjemny, naturalny, ale elegancki charakter. Lubimy drewno za jego wytrzymałość i wyjątkowy wygląd. Niezależnie czy stworzymy drewnianą podłogę, kupimy drewniane meble drewniany garaż – efekt zawsze będzie modny i oszałamiający. Dlatego zachęcamy powykorzystywania tego przyjaznego dla środowiska materiału w aranżacji i projektowaniu domów, ogrodów i innych przestrzeni. Jak na przykład tutaj, trwały i funkcjonalny, drewniany garaż : https://ogrodolandia.pl/garaze

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here