Daszki ogrodzeniowe

Każde ogrodzenie jest inne, każde wymaga osobnego potraktowania, osobnych elementów dodatkowych, akcesoriów do montażu czy do ich wykończenia, dzięki którym wyglądają tak, jak powinny wyglądać. Jednym z najczęściej wykorzystywanych części dodatkowych czy ozdobnych, mających wieńczyć dzieło, jakim jest ogrodzenie, są daszki ogrodzeniowe. Zanim się je jednak zakupi, trzeba odpowiednio podejść do tego zagadnienia.

Daszki ogrodzeniowe

Gdzie powinny być montowane daszki ogrodzeniowe?

Najczęściej stosowane są w przypadku ogrodzeń składających się z głównego filaru oraz z poziomych przęseł. Możemy je stosować jako uwieńczenie filarów zarówno kamiennych, jak i wykonanych na przykład z cegły. Istnieją różne rodzaje daszków, dlatego możliwe jest dopasowanie takie elementu, aby zwyczajnie nam się podobał czy żeby wyróżniał się spośród innych. Daszki ogrodzeniowe mogą być czterospadowe, trzyspadowe, dwuspadowe oraz jednospadowe, a ich główną funkcją jest zabezpieczanie filarów czy raczej słupów, jakie znajdują się pod nimi, przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zanim zaczniemy je jednak montować, należy zwrócić uwagę na kilka ich cech, mających wpływ na ich funkcjonalność.

Najważniejszy jest odpowiedni montaż

Daszki ogrodzeniowe powstały również po to, by za ich pomocą podkreślać walory całego ogrodzenia, żeby jednak było tak faktycznie, koniecznie trzeba zadbać o ich prawidłowe zamontowanie na słupkach ogrodzenia.  Najważniejsze jest w zasadzie uszczelnienie wolnej przestrzeni, znajdującej się pomiędzy daszkiem a blokiem słupa, a więc jego właściwą częścią, konieczne jest także zrobienie odprowadzenia dla wody, czyli tak zwanych kapinosów, W innym razie zawsze podczas deszczu na słupkach będą powstawać mocno nieestetyczne zacieki, których w późniejszym czasie nie będziemy w stanie zetrzeć. Ponadto, kiedy montujemy daszki ogrodzeniowe, musimy wyszlifować słupki w miejscu, w którym będą się stykać z daszkami. Następnie daszki ogrodzeniowe powinny zostać zamontowane za pomocą kleju, ale tylko mrozoodpornego, dzięki temu będą się one solidnie trzymać przez naprawdę długi czas, a do tego nie będzie konieczne robienie remontu na wiosnę. Do zabezpieczenia daszków najlepiej sprawdzi się masa silikonowa. Dodatkowo dobrze będzie odpowiednio zabezpieczyć słupki i daszki ogrodzeniowe na inne ewentualności, stosując na  przykład impregnat, trzeba sprawdzić cale założenie również pod kątem różnorodnych uszkodzeń mechanicznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here