Bielsko-Biała - dobre miejsce do życia

Jak wybrać odpowiednie miejsce do osiedlenia się? Najlepiej zastanowić się nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami. W Polsce jest wiele pięknych i ciekawie położonych miast. Zdecydowanie jednym z nich jest Bielsko-Biała.

Bielsko-Biała to miasto w województwie śląskim. Jego niewątpliwą zaletą jest lokalizacja. Miasto to położone jest u stóp Beskidów: Małego i Śląskiego. Bardzo blisko jest również Beskid Żywiecki. Dla osób lubiących górskie wędrówki jest to więc idealne miejsce do życia. Piękne i zróżnicowane krajobrazy to nie tylko zasługa gór. Jeżeli wyjedziemy trochę poza miasto, to szybko dotrzemy do jeziora. Jezioro Międzybrodzkie oraz Jezioro Żywieckie warto zobaczyć o każdej porze roku. Są to sztuczne zbiorniki wodne otoczone górami. W tych okolicach nie można się nudzić. Jest tutaj wiele typowo turystycznych miejscowości. Wymienić można na przykład Ustroń, Szczyrk oraz Wisłę. Możemy również w krótkim czasie znaleźć się za granicą. Do Czech i na Słowację dotrzemy bardzo szybko.

Samo miasto Bielsko-Biała jest bardzo ciekawe. Powstało w 1951 r. z połączenia dwóch miast: Bielska i Białej. Na jego terenie znajduje się wiele pięknych parków, na przykład Park Słowackiego oraz Park Włókniarzy. Dziką przyrodę możemy zaobserwować tutaj nawet na cmentarzach. Odwiedzić warto zwłaszcza Stary Cmentarz Ewangelicki, a także cmentarz żydowski. Bielsko było niegdyś ważnym ośrodkiem przemysłowym. Znajduje się w nim również wiele cennych zabytków. Do najbardziej znanych zalicza się Zamek książąt Sułkowskich, Dwór Lipnicki, Katedra św. Mikołaja. Ciekawostką jest, że w tym mieście znajduje się jedyny w Polsce pomnik Marcina Lutra. Nawet dworzec PKP jest obiektem zabytkowym. Warto poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z jego architekturą i pięknie ozdobionym sufitem.

Osoby, które zdecydują się zamieszkać w Bielsku, będą na pewno zadowolone. Miasto oprócz wspomnianych zalet oferuje także wiele rozrywek. Znajdziemy tutaj różnego rodzaju kawiarnie, dyskoteki i centra handlowe – wszystko co tylko będzie nam potrzebne do ciekawego spędzania czasu. Na terenie miasta znajduje się także bardzo znany teatr. Trzeba się jednak śpieszyć z rezerwacją biletów na spektakle, ponieważ zainteresowanie nimi jest zawsze ogromne. Jeżeli chodzi o nieruchomości w Bielsku, to bardzo łatwo znaleźć tutaj ciekawe oferty. Bez względu na to, czy zainteresowani jesteśmy wynajmem, czy zakupem mieszkania – z łatwością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Miasto jest bardzo spokojne i bezpieczne. Jest to zdecydowanie dobre miejsce na osiedlenie się razem z rodziną. Komunikacja miejska działa bez zarzutu, a od kiedy otworzono obwodnicę miasta, poruszanie po nim jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Dodatkowo warto zaznaczyć, że w mieście jest bardzo mała stopa bezrobocia. Lokalny rynek pracy opiera się gównie na przemyśle i budownictwie. Również w usługach pracuje bardzo dużo ludzi. Wszystkie przedstawione zalety miasta składają się na jego spójny obraz. Zdecydowanie można powiedzieć, że Bielsko-Biała jest dobrym miejscem do życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKasandra – firanki, o jakich marzysz!
Następny artykułJedno wnętrze – dwie tapety
Redakcja Urzadzajmy.pl
Pasjonatka interior designu, czyli urządzania wnętrz. Zaczynała we wczesnych latach 2000 i do dnia dzisiejszego rozpoczynając kolejny projekt cieszy się jak małe dziecko :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here