Przęsła ogrodzeniowe drewniane

Wykorzystanie drewna w budowie dzisiejszych ogrodzeń jest bardzo powszechne przede wszystkim na uniwersalność tego materiału, ale także ze względu na różnorodne rozwiązanie, jakie dają przęsła ogrodzeniowe drewniane w wygradzaniu przestrzeni zarówno zwróconej na zewnątrz posesji, jak i znajdujących się na jej terenie, bowiem te elementy można równie  dobrze wykorzystać do dzielenia przestrzeni w estetyczny sposób na terenie działki czy posesji.

Przęsła ogrodzeniowe drewniane

Eleganckie i ponadczasowe

To przede wszystkim ze względu na ten fakt wybierane są przęsła ogrodzeniowe drewniane – trudno zaprzeczyć ich  ładnemu wyglądowi nawet po wielu latach  użytkowania. Do wyboru mamy dzisiaj pojedyncze sztachety, całe panele drewniane czy przęsła ogrodzeniowe drewniane, przygotowane od razu do prostego montażu. Takie elementy znakomicie nadają się do łączenia z innymi elementami, takimi jak ozdobne kamienie czy nawet elementy betonowe, również bardzo popularne. Często zdarza się, że ogrodzenie wykonywane jest z betonowych przęseł, natomiast przęsła ogrodzeniowe drewniane wykorzystywane są do stworzenia bram wjazdowych czy – raczej rzadziej – furtki. Łatwo także przęsła ogrodzeniowe drewniane wmontować między kamienne czy ceglane słupki, oczywiście wyposażone zawsze dodatkowo w daszki ogrodzeniowe.

Jakie drewno będzie najlepsze?

Kolorystyka drewna w tym przypadku ma drugorzędne znaczenie – najważniejsza będzie trwałość wybranego materiału – najtwardsze i najsolidniejsze będą przęsła ogrodzeniowe drewniane wykonane z dębowego drewna,  to jednak zwykle jest bardzo drogie, dlatego wykorzystywane jest jedynie w przypadku słupków. Najchętniej producenci wykorzystują drewno sosnowe ze względu na stosunkowo niski koszt i spora wytrzymałość. Najrzadziej, ze względu na miękkość i niewielką wytrzymałość, na przęsła ogrodzeniowe drewniane wybierane jest drewno lipowe czy brzozowe. Ważne jest również, aby deski na przęsła ogrodzeniowe drewniane, jakie wybierzemy, były zdrowe, odpowiednio zaimpregnowane i przede wszystkim sezonowane – świeżo ścięte drewno będzie jeszcze pracowało, a więc po czasie może zwyczajnie się powyginać pod wpływem powietrza czy promieni słonecznych. Odpowiedni impregnat ma z kolei zabezpieczyć drewno przed szkodliwym działaniem promieni UV, ale również przed nadmiernym namakaniem podczas opadów deszczu, ale również przed owadami czy grzybami, lubiącymi atakować niezabezpieczone niczym drewno. Sam montaż takiego ogrodzenia zwykle jest na tyle prosty, że nie wymaga obecności  żadnego dodatkowego specjalisty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here