Przecinarka, nóż i siodełko glazurnicze – co powinien posiadać prawdziwy fachowiec?

Montaż płytek wymaga nie tylko bystrego oka, ale także sprawnej ręki i dobrych narzędzi. Co powinien zawierać niezbędnik profesjonalnego glazurnika?

Zestaw glazurnika: od noża do pacy

Narzędzia we współczesnym świecie potrafią zrewolucjonizować pracę praktycznie w każdym zawodzie. Również glazurnik musi posiadać sprzęt, który przyspieszy i ułatwi mu pracę. Co powinno znaleźć się w jego narzędziowym kuferku? Przede wszystkim zacznijmy od przyrządów umożliwiających podstawowe czynności. Zacznijmy więc od pacy i kielni. Potrzebujemy dwa rodzaje pac. Zębata posłuży nam do nanoszenia i rozsmarowywania zaprawy. Przy tych czynnościach możemy wspierać się kielnią. Druga zaś to paca gumowa, która potocznie zwie się fugownicą. Tym narzędziem skutecznie rozprowadzimy masę służącą do spoinowania płytek. Idealne i równomierne położenie płytek jest możliwe dzięki poziomicy. Ludzkie oko zawodzi i często ulega złudzeniom. Poziomica z gumowymi podkładkami pozwala nam kontrolować przebieg prac. W tym zakresie może też nam pomóc sznur treserski. Nawinięty w rolkę i zamknięty w obudowie pozwala po rozwinięciu na sprawdzenie poziomu.

Przecinarka skutecznie dotnie płytki

Do obróbki glazury przyda nam się kilka narzędzi. Szczypce przydadzą się do przecinania płytek wzdłuż linii prostej. Obcęgi zaś pomogą nam wyłamać wąskie paski, czy też wykonać półkoliste wcięcie. Rozwiązania te są jednak czasochłonne. Z pomocą przychodzi nam jednak przycinarka do glazury. Popularna gilotyna pozwoli nam szybko i sprawnie dociąć płytki wedle uznania. Wyposażona wkoło tnące umożliwia płytkie nacięcia ułatwiające przełamanie płytki. Z tego narzędzia chętnie korzysta wielu profesjonalistów. Maszynka jest bowiem bardzo łatwa w przenoszeniu, a jej działanie nie powoduje pylenia. Producenci, z myślą o prawdziwych fachowcach, oferują szereg gilotyn wysokiej jakości z niezbędnymi funkcjami. Na stronie specnarzedzia.pl możesz zobaczyć jeden z takich modeli. Na uwagę zasługuje maksymalna długość cięcia oraz możliwość dostosowania sprzętu do grubości płytek. W zestawie otrzymujemy także dodatkowe przymiary, a także system umożliwiający szybką zmianę kąta co dziesięć stopni.

Siodełko glazurnicze uzupełnieniem ekwipunku

Jakich narzędzi potrzebuje jeszcze glazurnik? Kładzenie płytek wiąże się z dużym obciążeniem dla kręgosłupa i kolan. Praca na stojąco, w przysiadzie, czy na kolanach nie jest komfortowa na dłuższą metę. Dlatego producenci znaleźli rozwiązanie nawet na ten problem. W ten sposób powstało siodełko glazurnicze. To maszyna, która umożliwia wygodną pozycję pracy. Korpus urządzenia wsparty jest na siedmiu kółkach, dzięki czemu poruszanie się nie stanowi żadnego problemu. Zestaw zawiera także wymienne nakolanniki oraz tacę na narzędzia i inne przedmioty. Specjalny system zapobiegający przewróceniu pozwoli nam na bezpieczną pracę. Siodełko glazurnicze wytrzyma obciążenie rzędu 130 kilogramów. Dzięki niemu praca w takiej pozycji przestanie być udręką. Zestaw sprawdzi się w każdej profesji wymagającej pracy na kolanach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak urządzić wnętrze w stylu klasycznym?
Następny artykułZasłony na wymiar
Redakcja Urzadzajmy.pl
Pasjonatka interior designu, czyli urządzania wnętrz. Zaczynała we wczesnych latach 2000 i do dnia dzisiejszego rozpoczynając kolejny projekt cieszy się jak małe dziecko :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here