Lampy solarne - dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Lampy solarne zawdzięczmy francuskiemu fizykowi o nazwisku Becquerel, który w 1839 roku odkrył efekt fotowoltaniczny i tym samym stworzył podstawy do rozwoju energii słonecznej. Zalety lamp solarnych można streścić krótko. Są ekonomiczne i efektowne. Z ich pomocą szybko, bez zbędnych zezwoleń i kabli można stworzyć piękny, nastrojowy ogród, zabezpieczyć podjazd, czy wyczarować fantazyjne oczko wodne.

Lampy solarne nie wymagają prądu, są najbardziej ekologicznym, czystym źródłem światła. Zasada działania lamp zasilanych energią słoneczną jest bardzo prosta. Akumulator gromadzi energię ze słońca w ciągu dnia, a po zapadnięciu zmroku wbudowany czujnik uruchamia je automatycznie.

Gdzie wykorzystywać lampy solarne?

– Lampy solarne bardzo dobrze sprawdzają się wzdłuż podjazdów, do podświetlenia ścieżek i alejek. W tym celu warto sięgnąć po słupki solarne, które montuje się na wysokości od 50 do 150 cm. Zazwyczaj są stawiane w regularnych odstępach od siebie, co sprawia, że po ich uruchomieniu powstają bardzo efektowne drogi świetlne – informuje ekspert z portalu lampy.pl. Trzeba jednak uważać, by nie montować ich zbyt gęsto, bo spowoduje to migotanie i z dala od sztucznych źródeł światła, bo wówczas czujnik zmierzchu się nie uruchomi.

lampy ogrodowe

W domach, ogrodach i na tarasach pięknie prezentują się lampy większych rozmiarów w formie kuli, w kształcie zwierząt, czy kolorowych bukietów kwiatów. – Lampy solarne od lat cieszą się popularnością wśród klientów. To rozwiązanie ekologiczne, ekonomiczne, bardzo funkcjonalne i efektowne. Trudno o bardziej nastrojowe i sprzyjające relaksowi światło niż delikatna lampa solarna postawiona na stole. Większe modele jak np.: podłogowe lampy solarne czy wpuszczane w ziemie słupki zapewniają przytulną atmosferę w ogrodzie, czy podkreślają urodę pojedynczych roślin, oczek wodnych, fontann lub innych elementów architektury ogrodowej – dodaje ekspert z lampy.pl.

Dodatkowe wyposażenie

Lampy solarne mają maksymalny czas świecenia określony na ok. 8 -10 godzin. Niezbędnym warunkiem jest maksymalnie naładowany akumulator, a więc odpowiednia ilość światła słonecznego w ciągu dnia. Z tego powodu lampy solarne nie mogą być umieszczane w zacienionych miejscach. By nie ograniczać ich funkcjonalności dobrze jest wybierać modele, które mają dodatkowo na wyposażeniu akumulator pozwalający na zasilanie prądem stałym, a także niezależny włącznik i wyłącznik.

lampa

By najefektywniej wykorzystać nagromadzoną energię warto skorzystać również z czujnika ruchu, albo po prostu manualnie wyłączyć lampę, gdy nie jest potrzebna. Żywotność lamp solarnych można też przedłużyć, chowając je na zimę. Jeśli jednak lampa zostaje na zewnątrz na okres mrozów, trzeba pamiętać o jej regularnym odśnieżaniu, by akumulator mógł się ładować.

Lampy solarne coraz częściej zastępują tradycyjne oświetlenie. Są ekologiczne, nie wymagają okablowania. Można je szybko uruchomić w ogrodach, które nie mają zasilania elektrycznego. Nie zużywają prądu, więc nie podnoszą rachunków za prąd. Nie mniej ważny jest również aspekt estetyczny. Lampy solarne mają bardzo ciekawy design, a także zapewniają przytulne, nastrojowe światło, które zachęca do odprężenia i wypoczynku. Ogród, balkon, czy taras z lampami solarnymi staje się miejscem, w którym bezpiecznie i przyjemnie można spędzić czas.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here